BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 5693565
*
nr 569 3565
Bordslampa
f.d fotogen, majolika
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2009
kl 18:24:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 01:08:53
1
300 kr
2/3 15:18:57
2
350 kr
2/3 16:20:13
3
500 kr
2/3 18:19:09
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor d fotogen majolika
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:26
*
Bordslampa
nr 569 3565
Bordslampa
f.d fotogen, majolika
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/3 01:08:53 | 1 | 300 kr |
2/3 15:18:57 | 2 | 350 kr |
2/3 16:20:13 | 3 | 500 kr |
2/3 18:19:09 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor d fotogen majolika
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:26